052 Zkrocení vlka - Deborah Simmons

V originále Taming the Wolf.

Anotace: 

Marion Warennová utíká před svým strýcem, který jí usiluje o život. Je i se svým doprovodem přepadena a před jistou smrtí ji zachrání bratři de Burghové. Ze své minulosti si na nic nevzpomíná, ale po čase se prokáže její totožnost a Marion se musí vrátit k zlému strýci. Na cestě ji doprovází nejstarší syn – Dunstan de Burgh. 
Jak je možné, že tento udatný rytíř, jemuž se přezdívá Vlk, ji nejen nedokáže ohlídat, ale před jejím upřímným srdcem a mrštným jazykem musí nakonec kapitulovat?

Hodnocení:  😈

Dlouho jsem váhala, jestli dát jednu hvězdu nebo dvě. Nakonec jsem se rozhodla dát jenom jednu. Srdce příběhu je sice zajímavé a mohlo to být dobré, ale bohužel forma na celé čáře zvítězila nad obsahem.

Uvědomuji si, že knihy od Harlequinu jsou plné nejrůznějších klišé, ať ve vztahu hrdina a hrdinka, kdy si jeden nebo oba nejsou schopni přiznat si, že milují, a nebo v popisu horkých scén. Ale tady to bylo – za hojného přispění překladatele – dovedeno až do extrému. A to už na mě bylo moc.

Překlad sám o sobě si zaslouží zvláštní pozornost. Tedy tak hrozný překlad s naprostým nerespektováním základních pravidel slohu jsem už velmi dlouho nečetla. Případy, kdy slovo, které se opakuje ve dvou po sobě jdoucích větách, jsem u dvaceti přestala počítat…

Protože četba pro mě většinou byla utrpením, odmítám zjišťovat, zda se na tom větší měrou podílela paní překladatelka nebo zda původní text nebylo už možné víc zkazit. I přes některé světlé okamžiky a přes příběh s poutavým potenciálem, se tohle nepovedlo.

Kat. číslo: 52 Z 01/02
Datum vydání: 1.2002

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,80 od 5 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...