84 - NESLUŠNÝ NÁVRH5. díl série Záhady opatství Steepwood.
V originále A Most Impropper Proposal.

Děj v roce 1812.

Anotace:
Když se za poněkud choulostivé situace setkává Desirée poprvé s vikomtem Sebastianem Buckworthem, připadá jí jako lehkovážný floutek a jeho otevřenou nabídkou je šokována.
Stejně tak šokován je i Sebastian, když po týdnu obdrží od Desirée dopis, v němž s jeho nabídkou, aby se stala jeho milenkou, souhlasí. Její přiznání, že je vlastně vnučkou váženého londýnského šlechtice, však Sebastiana donutí své plány změnit…

Hodnocení:

😈 😈 😈

Nejdřív musím opravit oficiální anotaci. Oproti ní, Desirée pošle Sebastienovi kladnou odpověď až téměř po roce.

A o co tam jde – Desirée je celkem spokojená se svou prací učitelky v Dívčí akademii paní Guardingové. Díky své zálibě trávit volný čas za horkého letního dne koupáním se seznámí se Sebíkem. Jeho neslušnou nabídku rozhořčeně odmítne.

Jenže o její zálibě ví i její žačka, se kterou si nepadly do noty, a ta se o svou znalost podělí i se svým otcem. A protože lord Perry je chlípník, začne si nárokovat přítulnost milé Desirée. Desiréé je s ním přistižena, a ačkoliv je ve všem nevinně, má zničenou pověst i kariéru učitelky. Proto se rozhodne Sebastianovu nabídku přijmout.

Jak víme z anotace, nakonec se jeho milenkou nestane, stane se společnicí jeho tety. Ale… lord Perry je bohužel členem londýnské společnosti…

Přišlo mi přehnané, že na konci Sebastian tvrdí, že se do Desirée zamiloval už na první pohled… A velmi afektované, když se Sebastian Desirée ptá, zda by jej mohla milovat, a ona mu na to odpoví, že se chová jako blázen, když neví, že ho miluje – přitom mu v příběhu nedává nijak najevo.

Mno, ale je to takový standardní harlequinkový příběh. Nenadchne, ale neurazí.

Kat. číslo: 84 Z 05/03
Datum vydání: 12.5.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,67 od 3 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...