12 - ĎÁBELSKÝ HRABĚ - Deborah Simmonsová

V originále The Devil Earl

Anotace:

Prudence se k smrti ráda bojí a ještě raději píše hrůzostrašné příběhy. Když pak na prastaré opatství Wolfinger v sousedství přijíždí jeho tajemný majitel, hrabě Ravenscar, její sny a fantazie se stávají skutečností…

Hodnocení:    😈 😈 😈 😈 😈

Na harlekýnku to bylo fakt docela dobré.

Anotace je hodně zkrácená a poetická, takže vám příběh trochu upřesním. Prudence je starší sestra mladší a velmi půvabné Phoebe. O rodiče přišly, když byla Prudence ještě velmi mladá. Zatím co Phoebe je společenský miláček a královna krásy Cornwallu, Prudence je pouze starší sestra s brýlemi a prsty věčně umazanými od inkoustu.

Prudence totiž hodně píše – zejména gotické romány. Zrovna pracuje na knize Bastian z vražedných blat, a ne a ne najít inspiraci pro hlavního padoucha. Když tu náhle přijíždí Sebastian Ravenscar na své rodové sídlo, aby to pěkně vytmavil svému mladšímu bratříčkovi. A hle, inspirace je tady. A jaká! Knihu čte celý Londýn a tudíž si za honorář může Prudence dovolit zařídit pro Phoebe londýnskou sezónu!

Jenže když přijede do Londýna, zjistí, že londýňané muže, který byl inspirací pro knihu, poznali, a co víc, považují příběh za pravdivý. Navíc Ravenscarův bratr zmizel. A kdo jiný by ho mohl mít na svědomí?

Prudence to tak ale nenechá, a pustí se do nelehkého úkolu Ravenscarovu reputaci napravit. A to je její začátek cesty za štěstím. Zbytek si přečtěte sami, myslím, že to bude příjemně strávené dopoledne.

Jen bych autorce vytkla, že epizoda s piráty mi přišla trochu jako nastavování příliš řídké kaše. Podle mě se do příběhu nehodí, ale asi bylo nutné odevzdat konkrétní počet stránek…

Kat. číslo: 12 Z 04/97
Datum vydání: 4. 1997

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 4,90 od 10 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...