80 - LÁSKA Z DONUCENÍ3. knížka z řady Záhady opatství Steepwood.
V originále
The Reluctant Bride.
Děj v roce 1811.

Anotace:
Po tragické smrti svého otce zjišťuje India Rushfordová se svou matkou a sestrou, že zůstaly bez prostředků a jejich domov propadl lordu Ishamovi jako náhrada za otcův nesplacený dluh v kartách. A pak přichází pro Indii to nejhorší: jedna ze sester se má stát ženou bohatého lorda Ishama, jehož obviňují ze smrti jejich otce. Pro záchranu rodiny se k tomu obětuje India.
Je ale Isham skutečně takový, za jakého jej pokládala?

Hodnocení:

😈 😈 😈

No ono to tak dramatické není. Jejich otec opravdu prohraje celé jmění s Lordem Ishamem, ale Indie si ho po rozumném uvážení vezme sama od sebe, příliš ji nikdo nutit nemusí. Koneckonců v něm dokonce začne nacházet zalíbení. Začnou spolu zachraňovat svět. Jenže po svatbě se to pokazí… hm. A ještě se do toho zamíchají luddisté (pokud nevíte, kdo to je, zalistujte učebnicemi dějepisu) a nespokojený dědic. A to milá Indie nakonec zjistí, že muž, do něhož se zamilovala, ji miluje už dávno, respektive od doby, kdy setřela Brummela…

Příběh je ucházející, ale postavy dost ploché, prvoplánové. Jediný, s kým si autorka dala práci, je hysterická mamá. Tam autorka odvedla dobrou práci a její popis by se dal použít snad i do učebnice psychologie. Ale jinak NNŠŠ.

BTW zajímalo by mě teda, jak v Anlii dělají jablka v županu. U nás se buď opečou v palačinkovém těstě nebo zapečou v listovém. Ale né, v Anglii je balí do jakéhosi blíže neidentifikovatelného těsta, převázou kouskem mušelínu (že by ten „župan“?) a vaří ve vodě! Dvacet minut! Máte někdo recept?

Kat. číslo: 80 Z 03/03
Datum vydání: 10.3.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,67 od 6 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...