78 - JMÉNEM CTI2. část série Záhady opatství Steepwood.
V originále An Innocent Miss.

Děj v roce 1811.

Anotace:
Když jde požádat o ruku své vyvolené, vikomt George Wyndham netuší, jaké nemilé překvapení ho čeká. Baron Reeth, otec mladičké Sereny, do níž se během její první společenské sezony Wyndham beznadějně zamiloval, ho odmítne. Může být pravda, že Sereniny city vůči němu vyprchaly? Nebo k jejím uším dolehly pomluvy, že se Wyndham přátelí se zvrhlým markýzem Sywellem?
Serena se těmto pomluvám zdráhá uvěřit, ale když ji George vášnivě políbí, začíná váhat, jestli na jeho špatné pověsti není přece jen něco pravdy…

Hodnocení:

😈 Začátek je patetický, rozvláčný a nudný. Hlavním cílem je zdůraznit naprostou nevinnost a čistotu hrdinky, troufám. Do cca stany 150 jsem byla odhodlaná dát nejhorší hodnocení. Poté začal příběh celkem odsýpat, takže jsem se uvolila přimhouřit oko, načež rozplizlý konec mě přiměl uznat, že hodnocení „nic moc“ je příliš mírné.

A o co tu jde: otec Sereny staví čest mrtvého nad čest a život živé dcery. Je vydírán podlým padouchem, jehož mravní zkaženost atakdál… (téměř těmito slovy, hrůza, že?). Ještě že milý vikomt Wydham v lásce vytrvá. Ten je taky jedinou rozumnou osobou v příběhu. Hlavní hrdinka je naivní husa a zasloužila by si osud, který její otec prosazuje. Další zajímavou a hezky napsanou postavou mi přišla Serenina tetička. Ale jinak NNŠŠ (= nuda, nuda, šeď, šeď).

Nejvíc mě pobavilo prohlášení na straně 241: „Wydham si povzdechl. Mohl si to odpustit, vždyť přece ví, že je příliš chytrá, než aby se nechala opít rohlíkem“ – přičemž hrdika se nám celou dobu snaží prokázat pravý opak. Jo, láska je slepá.

Ke konci příběhu jsem měla dojem, že se tam autorka snaží propašovat motiv z Pýchy a předsudku (zejména ten předsudek), ovšem vyšla z toho příšerná parodie. Autorčin styl mi rovněž připomněl B. Cartland, a to není autorka, kterou mám ráda.

No a na konci mě pobavilo plánování svatební cesty. Evropa je zmítána napoleonskými válkami, Anglie sama je ve válce a jak jsem se dočetla, de facto v Napoleonově blokádě, ale naši hrdinové si pojedou na výlet do Itálie či Řecka… pohoda.

Kat. číslo: 78 Z 02/03
Datum vydání: 10.2.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,33 od 3 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...