76 - SŇATEK NARUBY1. část série Záhady opatství Steepwood.
V originále Lord Ravensden’s Marriage.

Děj v roce 1811.

Anotace:

Život ve vsích poblíž steepwoodského opatství je obvykle klidný a téměř nic se tu neděje. Jednoho dne ale Beatrice Roadeová zažije podivnou příhodu…
Je to právě v okamžiku, kdy se dozvídá, že její krásnou mladší sestru Olivii zradil snoubenec, lord Ravensden, a místo sňatku se Olivie vrací z Londýna domů. Jediným Beatriciným přáním je oba snoubence usmířit a obnovit jejich zasnoubení. Ovšem když se s lordem Ravensdenem setkává a vyléčí ho ze smrtelné nemoci, začíná se v ní probouzet jiná touha…

Hodnocení:

😈

Šmankote… Celé je to o tom, že její sestra odmítla nápadníka, který se ale cítí povinován zásnubní slib dodržet. A Beatrice se do odmítnutého nápadníka zamiluje, jenže… si vymyslí tisíc důvodů, proč ho mít nemůže. Nakonec se zjistí, že láska je opětovaná, atakdál atakdál. Příběh by byl asi zajímavější, kdyby se při jeho vydání použilo pouze třetinové množství papíru a textu.

Je tu připravována půda pro celou sérii Záhad, takže prvních cca 70 stran jsou samé bláboly. Včetně pasáže, kde Baetrice líčí sestře „zajímavé“ příběhy, které opřádají Opatsví. Málem jsem umřela nudou.

Celý příběh se dohromady nic neděje: je nalezen hrob lichokopytníka a řetízek a je zabráněno zastřelení. Hlavní hrdinka má neblahé předtuchy… které se nikdy nenaplní. Hlavní hrdina je z rozmaru autorky postižen jakýmsi neoprávněným pocitem viny za smrt mladší sestry, takže se, chudáček, bojí zamilovat. Nebo co. Vyznělo to násilně, uměle a nepatřičně.

A to už nepočítám nedbalý překlad, kde párkrát nesedí skloňování v souvětí a podobné věci, ani zmatené psaní, kdy například hrdinka je na jedné stránce oblečená, ale hned na druhé má pouze noční košili, či kuše vystřelí několikrát za sebou neškodně do vzduchu… apod.

Celkově: rozplizlé, nudné, záhad prosté… Čtěte pouze v krajním případě.

Kat. číslo: 76 Z 01/03
Datum vydání: 13.1.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,50 od 2 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...