104 - DIVOŠKA A DŽENTLMENSoučást série Záhady opatství Steepwood.
V originále
An Inescapable Match.
Děj v roce 1812.

Anotace:
Deborah Stauntonová je sirotek bez věna a ke své smůle má velice nezávislou a impulzivní povahu. Může si taková dívka vůbec najít ženicha?
Hugo Perceval je dobře vychovaný mladý šlechtic, který má rád pořádek, a proto se po třicítce rozhodne, že je načase se oženit – chce si najít způsobnou, mírnou, vždy uhlazenou nevěstu – zkrátka pravý opak Debory. A přece to dopadne úplně jinak!

Hodnocení:

😈 😈

Ze začátku to nevypadalo zle, zdálo se, že příběh bude veselý… ale moc nebyl. Hugo se tak dlouho ujišťuje, že Deborah je ta poslední možná nevěsta na světě, až myslí jen na ni. Ovšem kolem sebe má celý ranec lidí, kteří vidí mnohem lépe než on, jak na tom je. A shovívavě se mu to snaží říct… Naděje autorky, že nudu v příběhu zažene téměř kriminální a nebezpečná zápletka, se bohužel nenaplnila.

Oceňuju její snahu zakomponovat do děje i události z předchozích dílů a přípravu půdy k následujícím. Celkem se jí to povedlo, i když člověk, který nečetl ostatní díly Záhad opatství Steepwood, cítí se trochu zmateně.

Nakonec mě ještě rozčílil doktor, který na dívkou, jež je po zranění hlavy v bezvědomí více jak hodinu a ještě se neprobrala, prohlásil, že nemá žádné vážné poranění. Obávám se, že tohle by si netroufl říct žádný doktor ani v současnosti. A pak mě rozzlobil němý Sammy, který potřebuje pořád akorát chytat kozu a místo aby Deborah pomohl, ještě všechno zkomplikuje… Pro dobrotu na žebrotu.

Doporučuju k přečtení pouze pokud nemáte na práci nic lepšího a hrozí, že se nudou ukoušete.

Kat. číslo: 104 Z 03/04
Datum vydání: 8. 3. 2004

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 4,50 od 6 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...