106 - ZMIZELÁ MARKÝZASoučást série Záhady opatství Steepwood
V originále
The Missing Marchioness.
Anotace:

Děj v roce 1812.
Vdova po markýzi Sywellovi žije v Londýně a mezi tamní klientelou je známa jako madame Félice. Svůj soukromý život úspěšně tají až do chvíle, než o ni projeví zájem Marcus, lord Angmering. I ona cítí, že ji tento pohledný muž přitahuje, ale brání se mu z obavy, aby neodhalil její skutečnou totožnost a také proto, že mu nedůvěřuje. Jak by mohl mít někdo z vyšších vrstev čisté úmysly s pouhou švadlenkou?

Hodnocení:
😈

Takový pěkný obrázek… A anotace vypadala slibně… a takový blábol.

Vražda člověka, ač zlého a v sebeobraně, tu přešla potlapkáním po ramenou a slovy, necháme to být, stejně si to zasloužil. Zbytek bych charakterizovala už jen slovy, která mě při čtení napadala: slátanina, patetické, rozplizlé, neskutečně nudné, neupřímné, prázdné řeči, nabubřelé fráze, naivní kecy…

Moc mě to mrzí, protože mám pocit, že Paula Marshall umí napsat i zajímavé příběhy.

Předpokládám, že tohle „dílo“ mělo být završením série o opatství Steepwood, jsou tu jakési mlhavé odkazy na minulé příběhy, dvacetistránkový (!) epilog je jimi protkán.

A třešničku přidal překladatel, slovo mylord sice jde přeložit jako milostpán, ale my jsme si asi už zvykli na „mylordy“ v podobných dílech, takže to působí divně. Ale jinak pí překladatelka dělala, co mohla, ale slabý příběh ani nejlepší překlad nezachrání.

Kat. číslo: 106 Z 04/04
Datum vydání: 13. 4. 2004

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,00 od 4 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...