003 - Skandální obchod/Fingované zásnubyV originále:

A Scandalous Bargain * Matched pair

Anotace:

SKANDÁLNÍ OBCHOD – Ann Hulmeová

Emily Westonovou rozčiluje chování Adama Harcourta. Prohlíží si ji, jako by byla  nějaké zboží. Brzy pochopí, že je skutečně předmětem obchodu mezi synem svých pěstounů a jeho přítelem . Adamem. Co jí asi tento skandální obchod přinese? Bude to láska a vášeň, po které tolik touží?

FINGOVANÉ ZÁSNUBY – Eva Rutlandová

V Londýně právě začíná plesová sezóna a lord Mark Desmond má problémy: spousta svobodných dívek na něho uspořádá hon – jako obvykle! Aby se jim vyhnul, domluví se se Samanthou Scarboroughovou na fingovaném zasnoubení – a všechno klape až do chvíle, kdy zjistí, že se do ní opravdu zamiloval!

Hodnocení: 😈 😈 😈

Skandální obchod: Tak tomu bych dala tak dvě, dvě a půl hvězdy. Myslela jsem, si, že bude příběh zajímavější. Je celkem neharlequinovský, protože hlavní hrdinové tu žijí celkem obyčejný život, prochází banálními situacemi (tedy až na bitvu u Waterloo), nejdřív zvlášť, potom spolu. Také je to takové memento toho, co se může stát, když dva vstoupí do nechtěného sňatku. Naštěstí tu pak zjistí, že vlastně byl chtěný, takže alespoň happyend nám neupřeli.Emily je od začátku na Adama protivná, až hrubá, a než zjistí, proč Adam přijel, tak úplně bezdůvodně. Co se autorce myslím povedlo, je zachycení atmosféry vojenského života smetánky na konci napoleonských válek.

Fingované zásnuby: se mi líbily o trochu víc, možná až na čtyři hvězdy. A ani vlastně nevím proč, protože šablona příběhu je stokrát omílaná v nejrůznějších romancích. Je to napsané čtivým stylem, i když je příběh taky dost obyčejný. Taky se to trošku točí kolem koní, a ty já ráda. A Mark je celkem obdivuhodný, takový pěkný prottyp člověka, který dokáže zařídit snad všechno na světě a ochránit své blízké a milované.

Kat. číslo: 3 Z 01/95
Datum vydání: II. 1995

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,78 od 9 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...