112 - KITTYV originále Kitty.
3. díl trilogie Spolužačky z lycea.

Anotace:

Třetí ze spolužaček paddingtonského lycea Kitty Merricková je unesena. Proti její vůli ji do svého kočáru posadí Claud, vikomt Devenick, neboť si ji splete se svou sestřenicí, které Kitty jako by u oka vypadla. Odveze ji do Londýna, kde se ukáže, že podobnost obou dívek není náhodná. Kitty je zcela určitě nějak spřízněna s Claudovou rodinou, ovšem příbuzenstvo, zejména Claudova panovačná matka, se s jejím objevením nesmíří. Aby odčinil rodinný hřích, Claud se s Kitty ožení. Je to ale šťastný nápad?

Hodnocení:

😈 😈 😈 😈 😈

Pokud náhodou budete tuhle knížku shánět v antikvariátech – pozor – na hřbetě má špatně uvedený název Nalezený poklad, jen je na rozdíl od předchozího modrého dílu (110) lososově růžová.

 

Mně se příběh moc líbil, protože opět nemáme co do činění s dokonalými superhrdiny, ale s lidmi z masa a kostí. Kitty se zachová tak trochu jako zlatokopka, jen aby si splnila dětský sen vdát se za lorda. A milý Claud je zase nezralý mladík, který myslí jen na své potřeby a touhu po pomstě. Nakonec zjistí, že se přes podivné důvody, které je vedly k sňatku milují a cililink. I když tahle část už tak hezky napsaná nebyla. Ale tajemství v příběhu se autorce povedlo udržet až téměř do konce. Jen závěr, kdy se hrdinové navzájem sebeobviňují mě trochu zklamal, ale přesto říkám: trilogii Spolužačky z lycea by jste si neměli/y nechat ujít.

Kat. číslo: 112 Z 07/04
Datum vydání: 12.7.2004

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 4,43 od 7 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...