102 - NEVHODNÁ PARTIEV originále An Unlikely Suitor.
14. pokračování série Záhad opatství Steepwood.

Anotace:
Lavender Brabantové je už třiadvacet a domnívá se, že naděje na vdavky pro ni navždy pohasla. Neznamená to ovšem, že by ještě nepoznala muže, který by ji dokázal vzrušit. Jenomže Lavender je dcerou urozeného admirála, zatímco Barnabas Hammond pouze synem obchodníka!
Tento džentlmen je sice ve společnosti mladých dam oblíbený,
ovšem velmi dobře si sám uvědomuje, že zvláště pro Lavender není právě vhodnou partií. Kdyby tak alespoň znal svého skutečného otce…

Hodnocení:
😈 😈
Téda, pokud máte rádi přeslazené poetické popisy toho, co hrdinové vidí, cítí, slyší a tak dále, tak se čtením neváhejte. Dostane se vám jich vrchovatě, mimo jiné se dozvíte, že chlap černý jako cikán připomíná slunečního boha :-O, ale jinak je tu spoustu mraků jako putujících beránků, rozstřikujících se kapiček čehokoliv, her světla a stínů atd. atd. atd.
K hlavní zápletce, že ona je urozená a bohatá a on chudý muž z lidu, řešení je vám myslím jasné. Je nasnadě, že to nejspíš bude dlouho ztracený syn nějakého bohatého džentlmena s titulem. Nebo myslíte, že autorka překvapí?

A další zarážejícnosti: Ač je deklarován věk hrdinky ve výši 23 let, chování a prožívání by odpovídalo spíše nějaké 14-leté slečně. Klíčové setkání Lavencer se sirem Thomasem je způsobeno tím (jak se mezi řečí dozvíme), že si jeden z kočárových koní si zlomil nohu. No vážení, za tohle by ho měli napráskat ochráncům zvířat, protože by mu měl někdo důrazně vysvětlit, že steeplechase se jezdí v sedle, nikoliv kočárem. Připodobňovat krajinu ubíhající za kočárem FILMU mi v 19. století taky nepřijde nejšťastnější.

No prostě čím déle jsem četla, tím horší hodnocení se mi chtělo udělit.

Kat. číslo: 102 Z 02/04
Datum vydání: 9.2.2004

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 2,33 od 3 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...