45 - KAPITÁNOVA DÁMAV originále The Captain’s Lady.
Děj někdy za královny Viktorie I., Amerika a Anglie.

Anotace:

Gerard Schuyler se vrací z Anglie do New Yorku na pohřeb svého dědy a doslova mu vyrazí dech, když poznává jeho mladou milenku Viktorii. Jako by nestačilo, že ta mladá žena vydává v roce 1891 vlastní noviny! Její vztah s Kapitánem, jak si nechává Gerardův děda říkat, ji nechvalně proslaví po celém New Yorku.
Během čtení Kapitánovy poslední vůle se Gerardovo překvapení mění ve zlost, když se dozvídá, že se Kapitán rozhodl nevěnovat ze svého bohatství rodině ani penny, ledaže by se Gerard do tří měsíců s Viktorií oženil. Teď tedy musí dospět k nějaké dohodě…

Hodnocení:

😈 😈 😈 😈

On je notorický sukničkář a ženy vnímá jen jako spotřební zboží. Mocný muž s instinkty zabijáka a žlutýma kočičíma očima. Ona je „odložená“ milenka jeho děda, velmi krásná s úžasným ovládáním, ale pověsti pochybné. A kvůli Schuylerovým milionům se ti dva ocitnou v manželství.
On zjišťuje, že ženy jsou bytosti, které je třeba ctít a chránit, i když pro něj existuje jen Torry. Ona zase přijde na to, že ve správné náruči může nechat roztát led kolem svého srdce.
Zajímavý a netradičně pojatý příběh. Hrdinové tu mají myšlenky a pocity neuspořádáné stejně, jako to bývá v reálném životě. K ostatním harlekýnkám ji řadí „dokonalý“ konec. V čem spočívá, to neprozradím, i když se to asi dá odhadnout. Každopádně nic není jak se zdá. Je pilotním příběhem „ságy“ rodu Schuylerů, která je v dalších dílech rozvíjena.
Co mě naštvalo, byl překlad. Když ji líbal na kořen krku, spěly spolu k vyvrcholení či Torry je chválena, že se nechová „vypínavě“ (ať je to cokoliv), skřípaly mi zuby. Navíc měla překladatelka velké problémy se skloňováním Torryina příjmení. Dovolím si oponovat, že se nejednalo o paní Gerardu Schuylerovou, ale o paní Gerard Schuylerovou. A když se bratranec Howland z ničehož nic změnil v bratrance Lewise, byla jsem naprosto zmatená. Nejsem si ale jistá, jestli to lze přičíst na vrub překladatelce, nebo přímo autorce.

Kat. číslo: 45 W 10/01
Datum vydání: 17.X.2001

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 5,00 od 4 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...