96 - SKANDÁL V DÍVČÍ ŠKOLEPříběh vol. 11 ze Záhad opatství Steepwood.
V originále The Guardian’s Dilemma.
Děj srpen – listopad 1812.

Anotace:

Ve snaze ochránit svou nevlastní sestru a chráněnku před nevhodným nápadníkem se Oliver Brandon rozhodne poslat ji do Dívčí akademie poblíž Steepwoodského opatství. Jaké je však jeho překvapení, když zde jako jednu z učitelek poznává dívku, již před dvanácti léty zastihl ve velice choulostivé situaci, svědčící o její morální zkaženosti. Jeho rozhodnutí je jasné – Helena Coverdalová musí opustit akademii!
Nebo že by snad byla pravdivá její verze události…?

Hodnocení:

😈 😈 😈 😈

Ale! Ze začátku se mi příběh líbil. Byl zajímavý a košatý. Nejde tady totiž jen o to, že krásné Heleně hrozí díky Oliverovi vyhazov ze školy za něco, co neudělala a později za něco, co udělala, ale také se tu jedná o záchranu mladé Gillian ze spárů vypočítavého dobrodruha.

Ačkoliv je pohádka o Popelce nejoblíbenější ze všech, ve chvíli, kdy se příběh dostává do Popelčiných kolejí, je neuvěřitelně laciný. A když Oliver na posledních stránkách milou Helenu ujišťuje, že se do ní zamiloval na první pohled už před dvanácti lety, rozbolely mě z toho možství cukru zuby. A být Helenou, tak před takovým člověkem zběsile prchám.

Co oceňuji, bylo nenásilné zakomponování skandálu kolem Sywella do celého příběhu, což jiné autorky téhle ságy o opatství nezvládly zdaleka tak dobře. Některé vůbec. Také jsem uronila kroupu (ve chvíli, kdy Helena rezignuje na své místo učitelky), takže konečný verdikt zní „celkem dobré“, ale bylo to o chlup.

Kat. číslo: 96 Z 11/03
Datum vydání: 10.11.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 2,83 od 6 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...