86 - HRABĚNKA A PODKONÍ6. díl série Záhady opatství Steepwood.
V originále A Noble Man.

Anotace:

Sophia Cleevová, dcera a dědička bohatého hraběte z Yardley, je poprvé uvedena do londýnské společnosti. Jelikož jí otec stále vnucuje nějaké ženichy, rozšíří o sobě na jednom plese pomluvu, že dává přednost prostým mužům před šlechtici.
Pár dní nato se v jejich stájích objevuje nový podkoní, který Sophii často doprovází na jejích projížďkách po Hyde Parku. Sophia se v jeho přítomnosti cítí nezvykle příjemně a netuší, do jakých problémů se díky svým neuváženým prohlášením dostane…

Hodnocení:

😈 😈

Příběh není až tak ošklivý, ale je velmi průhledný a hrozně roztahaný po celých 280 stránkách (podle mě je to standard, kterého musí každá autorka dosáhnout, aby její „dílo“ otiskli). V čem je zápletka asi pochopí téměř každý, pokud se hlavní hrdinka zamiluje do svého podkoního, musí být velmi neobyčejný, nejméně převelečený vévoda…

Aby se „něco“ dělo, je do příběhu zakomponováno jedno najaté zmlácení milého podkoního a podivné chování Sophiina otce, hraběte z Yardley. Pokud ovšem doufáte, že tato druhá záhada bude vyřešena, tak marně. Asi budete muset počkat na nějaký další díl Záhad opatsví Steepwood.

Název harlequinky je také zavádějící, protože Sophie je pouze hraběcí dcera, nikoliv hraběnka. Asi by bylo lepší se držet pečlivěji překladu původního názvu.
Prostě NNŠŠ…

Kat. číslo: 86 Z 06/03
Datum vydání: 9.6.2003

dávám 1 hvězdičkudávám 2 hvězdičkydávám 3 hvězdičkydávám 4 hvězdičkydávám 5 hvězdiček
( prům. hodnocení: 3,00 od 3 lidí)
ještě jste nehodnotil/a
Loading...